31. 5. 2016

Konečná nominace: Na EURO nejedou Mareček a Schick

Krátce před uzávěrkou nominací na mistrovství Evropy ve Francii je rozhodnuto také o definitivní podobě české reprezentace. Do vyvolené třiadvacítky hráčů se nevešli záložník Lukáš Mareček s útočníkem Patrikem Schickem, kteří už jako náhradníci cestovali na právě končící soustředění v Rakousku.

Dnes jim tento verdikt sdělil také trenér mužstva Pavel Vrba. „Kluci to věděli, nominaci by doplnili v případě, že by se někomu dalšímu něco stalo. Každopádně to pro mě nebylo jednoduché rozhodnutí a neříkalo se mi to lehce. Lukáš i Patrik mě příjemně překvapili během naší přípravy, měli velmi dobrou sezonu a zvláště jaro jim vyšlo a jsem si jist, že v nejbližší době budou hrát na reprezentační úrovni důležitou roli,“ uvedl Pavel Vrba v rozhovoru pro www.fotbal.cz.

 

Dále platí také to, že Mareček i Schick v nejbližších dnech zůstanou „na telefonu“ pro případ, že by ze stávajícího kádru některý z hráčů vypadl kvůli nemoci či zranění.

V současné chvíli je v nominaci na ME tedy osm obránců, devět záložníků a tři útočníci. „Pokud jde třeba o útočníky, tak jsou na stejné startovní čáře,“ uvedl Vrba. „Náš tým je hladový po úspěchu, i když nám možná spousta lidí nevěří. Jenom jména někdy neznamenají tým a my doufám ukážeme soudržnost, s níž budeme schopni překvapit,“ přál si Vrba.

NOMINACE ČESKÉ REPUBLIKY NA EURO 2016

Herní soustředění v rakouském Kranzachu se pomalu blíží ke svému konci, reprezentace si dnes v tyrolském letovisku naposledy společně zatrénovala a už ve středu se přesune do Innsbrucku, kde absolvuje předposlední zápasový test před šampionátem v duelu proti Rusku. Utkání začíná v 18:00 v přímém přenosu ČT Sport.

 

„Ten zápas nás rozhodně velmi dobře prověří po všech stránkách, bude to nesrovnatelné proti předchozímu utkání s Maltou. Utkání s Ruskem a generálka proti Jižní Koreji jsou ty, v nichž se hráči mohou ukázat a říci si o místo v sestavě před mistrovstvím Evropy,“ dodal Vrba.

Hráčský kádr českého národního týmu pro EURO 2016 představujeme zde: