7. 6. 2016

Reprezentanti před odjezdem na ME pokřtili speciální edici vín

Ještě než čeští reprezentanti ve středu vyrazí na mistrovství Evropy do Francie, stihli v rámci svých mimofotbalových povinností pokřtít také speciální edici vín od společnosti Vinofol, která je dlouholetým partnerem FAČR i národního týmu.

Lahve s Ryzlinkem rýnským a Tramínem červeným, které jsou označeny speciálními bílými a červenými etiketami odkazující na barvy českých dresů, uvedli na svět trenér národního týmu Pavel Vrba, kapitán Tomáš Rosický a brankář Petr Čech.

„Od každého druhu bylo vyrobeno 1500 kusů lahví. Jde o limitovanou edici k dostání ve volném prodeji, která však především doprovodí český tým i na jeho pouti po Francii. Do lahve s bílou etiketou jsme oblékli krále vín – suchý Ryzlink rýnský z novosedelských vinic a do červené pak Tramín červený. Ve Francii se bude podávat především v českých domech v Toulouse a v Lyonu,“ vysvětlil Pavel Foltýn, jednatel společnosti Vinofol.

Ta s českou reprezentaci absolvuje už třetí EURO, po putováních v Rakousku a Švýcarku a minulém ME v Polsku a na Ukrajině tentokrát ve Francii, zemi vínu zaslíbené. „Jsme moc rádi, že můžeme být při tom. Děkujeme českému nároďáku za postup a přejeme úspěšné tažení francouzskými stadiony. Návrat domů až v červenci a jen samé věrné fanoušky,“ doplnil Richard Foltýn, spolumajitel firmy.