13. 6. 2016

Z české kabiny: Takový gól hodně mrzí

Unavení a hodně zklamaní byli po prohře 0:1 se Španělskem čeští fotbalisté. Litovali, že neudrželi favorita na uzdě do úplného závěru.

"Byl to hrozně těžký zápas. Celou dibu jsme bránili, až na pár brejků a tři minuty před koncem pak dostat gól, to bolí," řekl po utkání jeden z nejlepších hráčů v českém dresu Roman Hubník. Ten mohl skórovat na obou stranách. Při standardní situaci zakončoval na dlouhou nohu těsně vedle španělské branky, na druhé straně chvíli předtím při odvrácení míče před brankou ho poslal jen těsně vedle Čechových tyčí. "Věděl jsem, že to jde mimo, byl jsem v klidu," řekl zklamaný Hubník. "Španělé si měnili hodně místa, snažili jsme se hrát v bloku, ale takoví hráči si okénka dokážou najít. Několik situací jsme přežili, kvalita Španělů je obrovská. Přesto jsme byli blízko bodu, zklamání je obrovské, mrzí to moc," uzavřel plzeňský stoper.

"Výsledek zastiňuje všechno. Bojovali jsme, se štěstím to zvládali a nakonec to neudrželi. Pohyb mají skvělý, náběhy za obranu, je těžké se s nimi zachytávat. Bohužel se hraje do posledního hvizdu a nemáme ani bod, ke kterému jsme nebyli daleko," litoval Theodor Gebre Selassie, který nastoupil trochu nezvykle na postu krajního záložníka. "V záloze to bylo také hodně o běhání a práci, fanoušci byli výborní, tleskali, byli slyšet, za to jim patří velký dík," dodal obránce Werderu Brémy.

"Skvěle jsme to odpracovali, čekali jsme to takové, jaké to bylo. Strašně mrzí inkasovat takhle před koncem. Nějaké náznaky jsme také měli, ale bylo toho málo. Vydali jsme se, bojovali, o to vic taková prohra mrzi," mluvil podobně po zápase kapitán týmu Tomáš Rosický.

"Pro útočníka je takové utkání těžké, ale to jsme věděli. Pár šancí jsme měli, dostat takový gól, co k tomu říci... Když jsme překonali jejich zálohu, měli jsme slušné náznaky, ale nevyužili jsme toho. Střelu v první půli jsem měl mířit víc k tyči," vrátil se k zápasu útočník Tomáš Necid.