20. 5. 2016

Zúžení nominace před ME: Ze hry vypadli Zahustel, Kovařík a Vydra

Vedení české reprezentace dnes zúžilo 28členný kádr národního týmu před mistrovstvím Evropy o tři jména. Redukce se dotkla obránce Ondřej Zahustela, záložníka Jana Kovaříka a útočníka Matěje Vydry.

Reprezentační tým tak nyní čítá 25 hráčů, kteří se budou hlásit na pondělním oficiálním srazu v Praze, všichni by také příští středu měli odcestovat na herní kemp do Rakouska. Závěrečná nominace se 23 hráči musí být nahlášena do půlnoci 31. května. 

Trenér Pavel Vrba rozhodnutí Zahustelovi, Kovaříkovi a Vydrovi oznámil po dnešním tréninku, který zakončil třídenní úvodní tréninkový blok.

„Bylo to složité rozhodování. Zvlášť u útočníků jsme to řešili dlouho, nakonec jsme se rozhodli pro tuto variantu. Co se týká Zahustela a Kovaříka, tak oba odehráli v české lize dobrou sezonu. V neprospěch Zahustela hrálo roli i jeho zranění z průběhu jara, které částečně náš výběr ovlivnilo. Samozřejmě jsme při skládání nominace hleděli i na to, co kteří hráči odvedli v kvalifikaci,“ uvedl Vrba pro www.fotbal.cz.

Ve hře o nominaci tak dál například zůstává dvacetiletý benjamínek Patrik Schick, který dostal pozvánku do reprezentace nyní poprvé v kariéře. „Patrik si to zasloužil svými výkony v dresu Bohemians 1905, dobře se jevil také na tomto třídenním kempu. Šanci ukázat se bude mít také v Rakousku,“ podotkl Vrba na adresu talentovaného útočníka.

Český tým se bude od pondělí scházet postupně, někteří hráči dorazí až přímo do Rakouska. Například obránce Daniel Pudil s Sheffieldem Wednesday až 28. května hraje finále play off o postup do anglické Premier League.

Mužstvo nyní čekají ještě tři přípravné zápasy: v rámci soustředění v Rakousku se 27. května Češi utkají s Maltou, 1. června pak s Ruskem. „Chceme, aby se hráči, kteří budou v Rakousku, zapojili do obou utkání, někteří dostanou samozřejmě delší časový úsek. Především v utkání s Ruskem už budeme sestavu rýsovat směrem k mistrovství Evropy,“ řekl Vrba.

Nominace české reprezentace na soustředění v Rakousku

Brankáři
Petr Čech (Arsenal), Tomáš Koubek (Liberec), Tomáš Vaclík (Basilej).

Obránci
Theodor Gebre Selassie (Werder Brémy), Pavel Kadeřábek (Hoffenheim), Tomáš Sivok (Bursaspor), Marek Suchý (Basilej), Michal Kadlec (Fenerbahce Istanbul), Roman Hubník (Viktoria Plzeň), David Limberský (Viktoria Plzeň), Daniel Pudil (Sheffield Wednesday).

Záložníci
Bořek Dočkal (Sparta Praha), Jiří Skalák (Brighton), Vladimír Darida (Hertha Berlín), David Pavelka (Kasimpasa Istanbul), Jaroslav Plašil (Girondins Bordeaux), Lukáš Mareček (Sparta Praha), Josef Šural (Sparta Praha), Ladislav Krejčí (Sparta Praha), Tomáš Rosický (Arsenal), Daniel Kolář (Viktoria Plzeň).

Útočníci
David Lafata (Sparta Praha), Patrik Schick (Bohemians Praha 1905), Milan Škoda (Slavia Praha), Tomáš Necid (Bursaspor).

PODROBNOU NOMINACI NAJDETE ZDE.